- Reklama -peníze

Rekonstrukce elegantního interiéru mladé ženy s citem pro design a umění

Mladá žena s citem pro design a umění si přála zrekonstruovat byt tak, aby odpovídal aktuálním trendům a vyhovoval životním potřebám její rodiny. Ze všech pokojů je přímý vstup na terasu s krásným výhledem. Důležitým požadavkem byla prostorná kuchyň se snídaňovým barem. Šperkem interiéru se stal černý skleněný příborník.

Byt na pražském Smíchově o rozloze 120 m2 prošel kompletní rekonstrukcí, při které byl zcela změněn původní charakter interiéru po předchozích majitelích. Naší klientkou byla mladá žena s citem pro design a umění, takže tvorba nové podoby interiéru byla společným dílem, šitým na míru právě majitelce a její dceři.

Chodba s prosklením s černým rámem
Nová dřevěná podlaha z jemně bělených dubových desek je stejná v celém interiéru. Zdroj: Desira Studio

Při vstupu do bytu je situována společenská část – obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. V zadní části bytu se nachází ložnice se samostatným šatníkem a koupelnou. Dále pokoj pro hosty s koupelnou a dětský pokoj.

Zcela samostatně je pak umístěna technická místnost. Ze všech místností je volný přístup na prostornou terasu, která nabízí krásný výhled.

Hnědě béžový obývací pokoj s olivovou sedačkou v moderním stylu
Nepřímé osvětlení je umístěno po obvodech místnosti ve stropních kapsách. Zdroj: Desira Studio

Zadáním bylo vytvořit nový domov, ve kterém se budou obě cítit dobře a bezpečně a ve kterém bude dostatek místa i pro další členy rodiny žijící větší část roku v zahraničí. Byt prošel rekonstrukcí doslova od podlahy, která byla od začátku největším limitem původního interiéru.
Tmavá dřevěná podlaha prostor opticky zatěžovala a vytvářela ponurou atmosféru, proto bylo nezbytné tento prvek z interiéru odstranit. Nahradila ji nová dřevěná podlaha z jemně bělených dubových desek skládaných v klasickém stylu chevron. Ten se stal jedním z dominantních prvků interiéru, který prochází všemi kouty bytu a prostor sjednocuje.

Barový pult s designovými židlemi v béžové kuchyni
Umístění barového pultu nenásilně odděluje pracovní část kuchyně od jídelního prostoru. Zdroj: Desira Studio

Dveře zvolily v minimalistickém bezfalcovém provedení a v bílé barvě, aby v prostoru nerušily. Záměrem bylo vizuálně je potlačit a nechat vyniknout právě podlahu. Drtivá většina nábytku byla vyrobena na míru podle návrhu architekta v truhlářské a zámečnické dílně. Kovové konstrukce a skleněné prvky jsou charakteristickým rukopisem ateliéru Desira Studio a přepisují se do všech částí interiéru.

Zásadní pozornost věnoval architekt osvětlení, které obecně hraje při tvorbě interiéru velmi důležitou roli a v tomto případě to platí dvojnásob – hlavní obytná část totiž trpí nedostatkem denního světla. Přímé osvětlení zde zajišťují zabudovaná liniová světla ve stropních podhledech a závěsná světla v jídelní části interiéru.

Velká béžovohnědá kuchyně v bytě s parketami
Původně malý prostor kuchyně se podařilo malým stavebním zásahům rozšířit.

Nepřímé osvětlení je umístěno po obvodech místnosti ve stropních kapsách. Samozřejmostí je regulace intenzity svícení a teploty světelného zdroje dle denní hodiny. Největší výzvou bylo technické řešení klimatizace, aby v žádné místnosti nebyly umístěny klimatizační jednotky. Všechny instalace se podařilo schovat do podhledů a obvodové stropní kapsy, a tak zároveň slouží také jako průduchy pro cirkulaci chlazeného vzduchu. Díky tomu není klimatizace v žádné místnosti viditelná.

Velkým přáním klientky a další výzvou pro architekta byla prostorná kuchyně a snídaňový bar. Původně malý prostor kuchyně se podařilo malým stavebním zásahům rozšířit. Umístění barového pultu nyní nenásilně odděluje pracovní část kuchyně od jídelního prostoru. Výrazný keramický obklad se zlatou žilkou, který se opakuje na více místech, naopak jednotlivé prostory vizuálně sjednocuje.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat