- Reklama -peníze

Rusko oznámilo ukončení vojenského cvičení na Krymu

Velení Jižního vojenského okruhu (JVO) ruských ozbrojených sil ve středu oznámilo ukončení cvičení na Krymu.

Agentura TASS informovala, že ve středu nad ránem začal návrat vojáků a techniky do míst jejich stálé dislokace, a to po silnicích nebo po železnici. Po návratu k vojenským útvarům bude provedena údržba a příprava vojenské techniky na další etapu bojové přípravy, uvedlo velení JVO s tím, že taktické manévry se uskutečnily na 15 polyfunkčních cvičištích.

Podle agentury Interfax v Břestské oblasti v Bělorusku u hranic s Ukrajinou pokračovalo ve středu společné rusko-běloruské vojenské cvičení Spojenecké odhodlání 2022 nácvikem „zadržení“ narušitele vzdušného prostoru Svazového státu Ruska a Běloruska.

Cvičení se koná v době hluboké krize ve vztazích mezi Ruskem a NATO. Spojené státy, další členské země NATO a Ukrajina už týdny poukazují na koncentraci ruských jednotek u ukrajinských hranic a na hrozbu ruské invaze.

Ruský velvyslanec: Válka nebude. Málokdy začíná ve středu
Rusko opakovaně tvrdí, že neplánuje agresivní útoky vůči Ukrajině a jeho vojáci a technika se po cvičení vrátí do míst svého trvalého nasazení.

V úterý tak ruské ministerstvo obrany oznámilo, že po splnění úkolů vyplývajících ze cvičení stahuje část svých jednotek od ukrajinské hranice. Západ tento krok sice uvítal, žádá však i odsun zbylých vojáků a techniky.

V březnu 2014 se Krym na základě mezinárodně neuznaného referenda stal součástí Ruské federace. Ukrajina označuje Krym a proruské samozvané republiky v Donbasu za svá dočasně okupovaná území.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat