- Reklama -peníze

Záplavy a sesuvy bahna zabily v Brazílii nejméně 18 lidí

Nejméně 18 lidí přišlo o život v důsledku ničivých záplav a sesuvů půdy, které v brazilském státě Rio de Janeiro vyvolaly vydatné deště. Informovala o tom ve středu agentura AP s odvoláním na místní úřady, podle nichž počet obětí ještě nemusí být konečný.

Prudké deště postihly horskou oblast Petrópolis, která leží přibližně 70 kilometrů severovýchodně od města Rio de Janeiro.

Do záchranných prací se zapojilo i více než 180 vojáků brazilské armády. V oblasti turisty vyhledávaného města Petrópolis spadlo během tří hodin 258 milimetrů srážek, což je zhruba tolik, jako za posledních 30 dní dohromady.

Magistrát vyhlásil ve městě „stav katastrofy“. Na sociálních sítích se objevila videa, která zachycují, jak voda a masy bahna ničí domy a odnášejí auta zaparkovaná na ulicích.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro, který je na návštěvě Ruska, vyjádřil soustrast rodinám obětí a nařídil odpovědným ministrům, aby poskytli postiženým obyvatelům okamžitou pomoc.

V oblasti Petrópolisu a okolních měst Nova Friburgo a Teresópolis zaznamenaly srážky podobné intenzity i v lednu 2011. Při záplavách a sesuvech půdy tam tehdy zahynulo více než 900 lidí, píše agentura AFP.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat