- Reklama -peníze

Kabát (stále) v hlavní roli! 10 luxusních modelů, které vydrží léta, vybrali jsme zlevněné kusy

New York ožil přehlídkami módních kolekcí. I celebritami, které se vydaly podívat se na nové kousky na vlastní oči. Nechyběly mezi nimi ani takové královny stylu jako Katie Holmes a Uma Thurman.

Dvojice hollywoodských hvězd se objevila v pondělí podvečer na přehlídce designérky Tory Burchové. Samozřejmě, před příchodem do budovy, kde se show konala, už stříhly desítky kameramanů a fotografů, aby si známé dámy zvěčnily. Není pochyb o tom, že ani jedna z nich nezklamala. Ať už hvězdným vyzařováním nebo stylingem. Jednu věc měli společnou a právě na ni bychom chtěli i poukázat.

Elegantní dámský kabát, ať už v rovném nebo mírně áčkovém střihu, délka pár (či zhruba deset až dvacet) centimetrů pod kolena, v jednom případě s dvouřadým zapínáním a ležérně rozepnutý (Katie Holmes), ve druhém zase zapnutý na nejvrchnější knoflík a nenuceně zavinující vlněné šaty a rolák pod ním (Uma Thurman).

Na první pohled se může zdát, že kabát je tou nejobyčejnější součástí dámské garderoby v chladnější části roku – pravdou však je, že je také jejím klíčovým prvkem. Bez kvalitního a nadčasového kabátu se neobejde snad žádná dáma. Pojmenovat jen jeden model, jeden typ, který se nosí, nemá význam. Každé dámě totiž sluší cosi jiného a každá má i vlastní preference, jak si takový kus oděvu vybrat.

V případě Thurmanové i Holmesové však zároveň platí, že ukazují cestu k tomu, jak by si ženy mohly vytvořit nadčasový „kapsulový“ šatník. Vybrat si strukturovaný kabát s melírovaným černo-bíle šedým vzorem jako někdejší hvězda Kill Billa je odpovědí na otázku, jaký model bude populární io pár let. S takovým kabátem rozhodně nešlápnete vedle.

Stejně to však platí iv případě Holmesovy rovnou střiženého vlněného modelu s čistými liniemi a v jednolité pastelové barevnosti. Právě takový kus dokonale doplní dámský kalhotový či sukňový kostým, hodí se k večerním nebo koktejlovým šatům, ale klidně jej můžete zkombinovat is rolákem, džínami a šněrovacími botami na masivní podrážce.

Přestože do obchodů se v těchto dnech už vozí kousky z nových kolekcí pro sezónu jaro/léto 2022, investovat do kvalitního kabátu se možná vyplatí právě teď. Ještě stále v nabídce jsou totiž i zlevněné modely a mezi nimi se určitě najdou takové, jejichž styl otestují roky a nemusíte mít při nich strach, že už příští rok nebudou v kurzu.

Vybrali jsme pro vás desítku modelů, které se objevily ve slevách na různých portálech k datu tohoto článku (cena či dostupnost se samozřejmě následné dny může lišit).

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat